Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Sukces uczennicy Trójki
23.04.2018 r., godz. 11.35

Zakończone w niedzielę, 22 kwietnia b.r. VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, okazały się dla uczennicy naszej szkoły niezwykle owocne. Dorota Cierpisz z klasy VI a została laureatką prestiżowego wojewódzkiego konkursu plastycznego na plakat promujący czytanie pod hasłem „Czytanie jest the best!”.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Fundacja Sąsiedzi oraz Szkoła Podstawowa nr 43 w Białymstoku zaprosili do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Ocenionych w konkursie zostało ponad dwieście prac.

Rozdanie nagród laureatom oraz wyróżnionym odbyło się pierwszego dnia Targów Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Profesjonalne jury, złożone z pracowników białostockiej Galerii Śleńdzinskich, wręczyło nagrody książkowe.

Warto dodać, że zwycięska praca wyeksponowana została w Operze i Filharmonii Podlaskiej w czasie Targów, a po ich zakończeniu – w Książnicy Podlaskiej.

Gwiazdą uroczystej gali podsumowującej konkurs był pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży - Grzegorz Kasdepke, z którym Dorota miała możliwość porozmawiania o swoich planach na przyszłość.

Gratulujemy uczennicy Trójki i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i foto KP, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.