Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Spotkanie z pielęgniarką szkolną w klasach I - III
24.04.2018 r., godz. 18.00

20 kwietnia w klasach I-III odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Celem tego spotkania było poszerzenie informacji na temat własnego zdrowia oraz kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w rozmowie z higienistką, chętnie odpowiadały na pytania: Co to jest zdrowie? Od czego zależy nasze zdrowie? Znały odpowiedź na pytanie: Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

Maluchy były jednogłośne opowiadając o posiłkach, które musimy spożywać w ciągu dnia i jak ogromną rolę odgrywa to w procesie dorastania. Dzieci wysłuchały jakie niebezpieczne i destrukcyjne skutki ma sięganie po alkohol, narkotyki, papierosy. Wielokrotnie przypominany był temat zachowania bezpieczeństwa w stosunku do nieznajomych osób - unikania rozmów, nie przyjmowania jakichkolwiek rzeczy od nieznanych nam ludzi.

Z racji tego, że nasza szkoła bierze udział w programie antytytoniowym: "Nie pal przy mnie proszę", uczniowie wiedzieli, że należy unikać miejsc w których pali się papierosy.

Tekst i foto PR, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.