Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
01.04.2019 r., godz. 08.05

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie…"
William Szekspir


Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzili uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią D. Mocarską. Pracowali około miesiąca metodą projektu. Przygotowali cztery przedstawienia. Swoją pracę postanowili zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom z klasy pierwszej.

Na początku zapowiedziano wszystkim gościom, że teatr to scena, na której odbędą się cztery przedstawienia. Najpierw grupa zaprezentowała bajkę "O rycerzach i smoku". Na scenie pojawił się między innymi narrator, smok, który ział kolorowym ogniem, żołnierze i inne postacie. Kolejna bajka to "Złotowłosa i trzy misie". Misie były fantastyczne, a złotowłosa miała oryginalne, piękne, jasne włosy. Potem na scenie pojawiła się Czerwony Kapturek z koszyczkiem przysmaków dla babci. Wilk i gajowy ze strzelbą oraz babcia w oryginalnym przebraniu. Ostatnia scenka była ze znanej dobranocki pt."Bolek i Lolek".

Dobór repertuaru dokonany przez uczniów pozwolił widzom przenieść się w magiczny świat baśniowych bohaterów, zaskakujących sytuacji, barwnych scenografii, ciekawych słów. Stroje aktorów dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Uczniowie oglądali wszystkie przedstawienia z uwagą i zaciekawieniem. Aktorzy zapowiedzieli, że to nie koniec zabawy w teatr.

Tekst DM, foto ACh, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.