Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Pomagamy dla Adriana
14.06.2019 r., godz. 07.45

„Adrian ma 15 lat i, oprócz cukrzycy, bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę –Zespół Wolframa. Chłopiec coraz gorzej widzi. Nieubłaganie słabnie mu też słuch. Teraz pojawiła się nowa nadzieja, ale ta nadzieja kosztuje bardzo dużo...”

Adrian Gosiewski jest uczniem naszej szkoły, niezwykle utalentowanym muzycznie, wbrew przeciwnościom losu bardzo silnym młodym człowiekiem. Od kilku lat dzielnie walczy stawiając czoła okropnej chorobie, która nie daje za wygraną.

Dowiadując się o możliwości pomocy Adrianowi cała „Trójka” zaczęła sprawnie działać i dążyć do wspólnego celu – pomocy finansowej dla chłopca.

Dziesiątki uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły zaangażowały się do akcji charytatywnych, których zamiarem było uzbieranie jak największej kwoty.

Udało się! Łącząc siły, pomysły, zaangażowanie i wielkie serca uzbierana została ogromna kwota pieniędzy, która zostanie przekazana na leczenie Adriana.

Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowywali w szkole kiermasze, które jak nigdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami przeprowadził zbiórkę pieniędzy w sklepie „Eden” w Zambrowie.

Puszki zapełniane były także przez nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły podczas zebrań z rodzicami.

Do akcji włączyła się również pizzeria Diavolo przy ulicy Legionowej, gdzie również zbierano pieniądze.

Nasi wolontariusze wraz z opiekunami SKW dołączyli do zbiórki pieniędzy w zambrowskich parafiach, która organizowana była przez Centrum Wolontariatu w Zambrowie podczas której padła rekordowa suma pieniędzy!

Pomimo zbliżającego się końca roku obiecujemy że to nie koniec naszej pomocy.

Adrian! Jesteśmy z Tobą! Jesteś naszym wzorem do naśladowania! Wszyscy razem trzymamy mocno kciuki i wierzymy w Ciebie bardzo mocno!

Pragniemy złożyć ogromne podziękowania każdej osobie, która otworzyła swoje serce i pomogła Adrianowi.

Tekst i foto PR, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.