Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Oszczędzaj, bo warto!
16.02.2021 r., godz. 11.59

11.02.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień gospodarności i oszczędności. Celem akcji była nauka oszczędzania i racjonalnego gospodarowania finansami oraz zasobami naturalnymi, a także wyrobienie u dzieci nawyku systematyczności
i wytrwałości. Nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy.

Tego dnia uczniowie klas I – III wysłuchali krótkich wypowiedzi na temat różnych definicji związanych z oszczędzaniem. Dowiedzieli się, czym jest pieniądz, podejścia do pieniędzy i poznali zasady gospodarności. Wychowawczynie klas I – III zwróciły również uwagę na potrzebę oszczędzania energii elektrycznej, a tym samym ochronę ciągle zmniejszających się zasobów naturalnych i zatrzymanie zmian klimatycznych zagrażających światu.

Na zakończenie dnia uczniowie klas I – III prezentowali własnoręcznie wykonane plakaty z hasłami promującymi akcję. Mamy nadzieję, że zdobyta tego dnia wiedza zaprocentuje w przyszłości.

Tekst i foto IR, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.