Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Dzień Świętego Walentego
19.02.2007 r., godz. 14.58

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy dzień Świętego Walentego, czyli Dzień Zakochanych, którego organizacją zajmuje się Samorząd Uczniowski. W tym roku również umożliwiliśmy naszym uczniom przesyłanie sobie wszelkich serdeczności i wyrazów sympatii. Już 12 lutego uruchomiliśmy Pocztę Walentynkową. Jedyna i niepowtarzalna skrzynka pocztowa, umieszczona na holu, na każdej przerwie wypełniała się kartkami walentynkowymi. Nasi listonosze mieli sporo pracy z segregowaniem korespondencji. Walentynek nazbierało się tak dużo, że 14 lutego od rana listonoszki kilkakrotnie doręczały kartki adresatom. Każda walentynka przyprawiała odbiorców o szybsze bicie serca i uśmiech na twarzy.

Tego samego dnia, po południu, zaprosiliśmy wszystkich chętnych na dyskotekę walentynkową. Zwolenników zabawy było wielu i wszyscy się świetnie bawili w rytmach disco.

Walentynki to zwyczaj, który przywędrował do nas zza oceanu, ale stanowi znakomitą okazję do dzielenia się życzliwością i obdarowywania serdecznościami.

Emilia Bilecka-Opiekun SU
publ. G.Zawistowski



© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.