Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
XVIII Międzyszkolny Memoriał Janusza Kusocińskiego
29.05.2009 r., godz. 23.45

W czwartek, 28 maja w ramach obchodów Dni Zambrowa nasz szkoła zorganizowała XVIII Międzyszkolny Memoriał Janusza Kusocińskiego. W memoriale udział wzięły reprezentacje wszystkich zambrowskich szkół podstawowych. W tym roku Memoriał rozegrany został po raz pierwszy w historii na Stadionie Miejskim w Zambrowie. Przez 17 lat biegi memoriałowe organizowane były przy naszej szkole.

Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego co roku rywalizują uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Na całkowity wynik drużyny składa się suma punktów zdobytych przez zawodników w poszczególnych biegach. Im więcej zawodników zdobędzie lepsze miejsca w poszczególnych biegach tym większa szansa danej szkoły na wygraną. Jedynie uczniowie klas pierwszych rywalizują w biegu masowym, który nie wlicza się do klasyfikacji końcowej szkół. Uczniowie klas II mają do pokonania dystans 200 m. Trzecioklasiści (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki) biegają na dystansie 400m, a czwartoklasiści – 600m. Również 600 m mają do pokonania dziewczęta z klas V i VI, a chłopcy z kl. V i VI pokonują odległość 800 m.

W kategorii dziewcząt ponownie zwyciężyła i puchar przechodni otrzymała reprezentacja naszej Szkoły, zdobywając w sumie 90 punktów. Na II miejscu znalazła się SP5 z 77 pkt., a na III miejscu – SP4 (72 pkt.).

W kategorii chłopców najlepsi okazali się przedstawiciele SP4 (96 pkt.), II miejsce zajęli chłopcy z SP5 (74 pkt.), a chłopcy z naszej szkoły zajęli III miejsce (60 pkt.)

art., fot., publ. Grzegorz Zawistowski© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.