Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Radosna Szkoła – Miejsce Zabaw w naszej szkole
28.10.2010 r., godz. 21.52

We wrześniu 2010 r. w naszej szkole zostało otwarte „Miejsce Zabaw” – specjalna sala, w której najmłodsi uczniowie mogą aktywnie spędzać czas, wyposażona dzięki środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Radosna Szkoła”. Na ten cel nasza szkoła otrzymała z Ministerstwa dofinansowanie w wysokości 12 tys. złotych.

W wakacje pracownicy szkoły wyremontowali jedną z sal na parterze. Ściany zyskały nową, jaskrawą kolorystykę, zamontowano też nowe oświetlenie. Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego do sali przywieziono zabawki.

W sali wydzielone są dwie strefy. Pierwsza to strefa radosnego ruchu. W tej części dzieci pod okiem nauczycieli zaspokajać mogą potrzeby ruchu, rozwijać sprawność motoryczną i koordynację wzrokowo-ruchową. Sala wyposażona jest w duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, suchy basen, piłki skaczące, materace do zabaw ruchowych i tor przeszkód.

Druga strefa to miejsce aktywnej nauki i zabawy. Tutaj dzieci usprawniać mogą małą motorykę i spostrzegawczość, rozwijać wyobraźnię przestrzenną, swoje uzdolnienia i zainteresowania. W sali znajdują się układanki, klocki, gry planszowe, piłkarzyki oraz zabawki dydaktyczne.

oprac., fot., publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.