Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
"(...) To było niezłe!" - Koncert Filharmonii
28.10.2005 r., godz. 07.40

W czwartek, na 5-ej godzinie lekcyjnej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii dla uczniów klas IV – VI. Muzycy z Olsztyna tym razem zaprezentowali uczniom instrumenty perkusyjne: blaszane oraz drewniane. Oprócz tradycyjnych, współczesnych instrumentów perkusyjnych muzycy zademonstrowali również instrumenty z krajów egzotycznych z Afryki i Ameryki Południowej. Koncert był bardzo widowiskowy, dlatego uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się występom.

- „Koncert był bardzo śmieszny. Najbardziej podobało się nam, jak muzycy z filharmonii przebrani za murzynów zaprezentowali taniec, wykorzystując jako instrumenty perkusyjne swoje nogi i dłonie.” – powiedzieli po koncercie uczniowie klasy VId.

- „Mi najbardziej spodobało się, jak muzycy na początku koncertu uderzali w perkusję coraz głośniej. To było niezłe!” – powiedział uczeń klasy IVa.

Tradycją w naszej szkole są comiesięczne koncerty muzyków z filharmonii, którzy zapoznają uczniów z różnymi instrumentami, ich historią oraz najróżniejszymi stylami w muzyce. Udział w koncertach filharmonii to swoista wędrówka po kontynentach i „wehikuł czasu”. Po każdym koncercie muzycy organizują quiz dla uczniów. Najlepsi słuchacze w nagrodę otrzymują upominki. Pod koniec roku szkolnego organizowane są półfinały oraz finały. Podczas finałów wyłaniani są uczniowie, którzy zapamiętali najwięcej ciekawostek ze wszystkich koncertów filharmonii z całego roku.

Grzegorz Zawistowski© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.