Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Profilaktyka uzależnień w Trójce
19.05.2014 r., godz. 13.32

W naszej szkole od wielu lat prowadzone są działania związane z profilaktyką uzależnień. Wszystkim zależy na zdrowiu i kondycji fizycznej, toteż uczniowie chętnie angażują się w różnorodne działania profilaktyczne.

Niedawno zakończyła się w szkole realizacja kolejnej edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”. To program profilaktyki palenia tytoniu przeznaczony dla uczniów klas starszych szkół podstawowych i gimnazjów. Począwszy od początku drugiego semestru uczniowi uczestniczyli w różnorodnych przedsięwzięciach.

Czwartoklasiści, podczas godzin do dyspozycji wychowawcy, odbywali zajęcia warsztatowe, podczas których poznawali szkodliwe skutki palenia oraz uczyli się bycia asertywnymi. Uczestniczyli także w projekcjach filmów o tematyce antynikotynowej.

Wszyscy utalentowani plastycznie uczniowie uczestniczyli w konkursie na plakat o tematyce antynikotynowej. Najciekawsze prace można było oglądać na szkolnych korytarzach. Wykorzystano je także podczas ulicznego happeningu przeprowadzonego na osiedlu w pobliżu szkoły. Uczniowie przekonywali przechodniów, że nie warto palić, uświadamiali im, jak bardzo palenie szkodzi osobom z otoczenia palacza.

Cieszy fakt, że uczniowie niezwykle chętnie uczestniczyli we wszystkich przedsięwzięciach. Wykazywali się wiedzą o szkodliwości nikotyny, a nauczyli się odmawiać ty, którzy zachęcają do palenia.

oprac.EB, fot. MSz, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.