Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Bezpieczne ferie
15.01.2015 r., godz. 15.16

Po raz kolejny pod takim hasłem w szkołach podstawowych policjanci z Zambrowa przeprowadzaj± spotkania z dziećmi. Mundurowi przestrzegaj± o zagrożeniach, z którymi mog± spotkać się najmłodsi w czasie zbliżaj±cych się ferii zimowych.

14 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 swoje rady dotycz±ce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych uczniom klas I-III przekazywały: st. sierż. Agnieszka Predko oraz st. tech. Ewa Selerowska z ZPKNiP z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Podczas spotkania panie przekazały uczniom najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Uczniowie klas I - III dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie bawić się podczas zabaw zimowych, co robić, gdy do naszych drzwi puka kto¶ nieznajomy. Policjantka radziła jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się kogo mog± poprosić o pomoc, pod jakie numery dzwonić i jakie informacje podać oficerowi dyżurnemu.

Udzielane przez panie policjantki bardzo praktyczne informacje i wskazówki zaciekawiły dzieci, które chętnie zadawały pytania i aktywnie brały udział w spotkaniu. Wszyscy uczniowie klas I - III otrzymali karty pracy do uzupełnienia na wyżej wymieniony temat.

tekst BK, publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.