Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Dzień Edukacji Narodowej
15.10.2015 r., godz. 10.02

13 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Tego dnia swoje święto obchodzili nauczyciele. Od rana na korytarzach było uroczyście i radośnie, uczniowie składali życzenia swoim wychowawcom i nauczycielom. Odbył się także uroczysty apel, w znacznej części przygotowany przez samych uczniów.

Pierwsza część apelu miał podniosły charakter. Do nauczycieli i pracowników szkoły kierowano najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za pracę i cierpliwość w edukowaniu młodego pokolenia. W tej części uroczystości Dyrektor szkoły uhonorowała Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżniających się w pracy pedagogów i pracowników obsługi. Poinformowała także uczniów i rodziców, iż 13 października 2015 r., podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Łomży siedmioro nauczycieli naszej szkoły odebrało Medale za swoją wyróżniającą się pracę dydaktyczną i wychowawczą
Druga część apelu miała znacznie swobodniejszy charakter. Uczniowie z klas młodszych przygotowali szereg humorystycznych scenek obrazujących codzienne życie swoich nauczycieli. Odtworzone z przymrużeniem oka zdarzenia wywoływały wśród zgromadzonych salwy śmiechu i wzbudzały oklaski. Zapanował dobry nastrój, który nie opuszczał murów szkoły do końca zajęć.

Życzymy uczniom i nauczycielom, by uśmiech nie schodził z ich twarzy każdego dnia spędzonego w szkole.

tekst EB, foto i publ. GZ© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.