Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie
sp3.zambrow.org


 
Szlachetna akcja wolontariuszy
07.12.2016 r., godz. 17.38

Przedświąteczna akcja pomocy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, zorganizowana przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu z SP3, zakończyła się sukcesem.

Od października młodzi wolontariusze gromadzili karmę, koce, zabawki i inne przybory potrzebne bezdomnym zwierzakom. Apel o przynoszenie różnych psich gadżetów odbił się szerokim echem wśród społeczności szkolnej. Zgromadzono duży zapas rzeczy niezbędnych w codziennym utrzymaniu zwierząt.

Zbiórka została przeprowadzona we współpracy z wolontariuszką schroniska – panią Pauliną Reinke – na co dzień wychowawczynią klasy III c. Dzięki niej pod koniec listopada zebrane zapasy trafiły do schroniskowych rezydentów. W ten sposób uczniowie podarowali małym stworzeniom odrobinę radości.

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu dziękują darczyńcom za okazane serce.

oprac. i foto IB, publ. GZ



© Projekt i wykonanie: Grzegorz Zawistowski, 1998-2005 r.