Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom
06.04.2017 r., godz. 18.00

2017 IV 5 - Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom /Fot. Portal Zambrow.orgCo roku Państwowa Straż Pożarna organizuje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs rozgrywany jest na kilku szczeblach.

Najpierw w każdej gminie organizowane są eliminacje gminne lub miejskie. W Zambrowie eliminacje miejskie zorganizowano 9 marca 2017 r. Dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii szkół podstawowych: Adrian Lachowicz z kl. VIB zajął II, a Kacper Wolny z kl. VIB - III miejsce na szczeblu miejskim. Chłopcy tym samym wywalczyli awans do szczebla powiatowego.

Powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się natomiast 5 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, wyłonieni w eliminacjach gminnych i miejskich.

Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów. Najpierw młodzież musiała zmierzyć się z testem składającym się z 35 pytań, dotyczących zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Następnie osoby z najlepszymi wynikami w każdej kategorii wiekowej przechodziły do etapu drugiego, w czasie którego ustnie należało odpowiedzieć na wylosowane pytania. Etap finałowy miał decydujące znaczenie, ponieważ zdobywcy I i II miejsc zostali reprezentantami naszego powiatu w finale wojewódzkim.

W kategorii szkół podstawowych Adrian Lachowicz zajął II miejsce i wywalczył awans do finału wojewódzkiego.

Trzymamy kciuki za Adriana, aby ja najlepiej wypadł na finale w Białymstoku.

Tekst i publ. GZ, foto Portal Zambrow.org

 
 

 
Galeria zdjęć:
2017 IV 5 - Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom /Fot. Portal Zambrow.org 2017 IV 5 - Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom /Fot. Portal Zambrow.org 2017 IV 5 - Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom /Fot. Portal Zambrow.org 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.