Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zawody i hobby naszych rodziców
21.06.2017 r., godz. 09.10

W klasie Ia w roku szkolnym 2016/2017 odbył się ciekawy cykl spotkań z rodzicami pt. „Zawody i hobby naszych rodziców”.

Na zajęcia przybyła pani B. Staniec, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy farmaceuty. Wizyta była poprzedzona wycieczką do apteki. Uczniowie dowiedzieli się o różnych lekarstwach, witaminach, a także o właściwościach roślin leczniczych. Poszerzyły swoja wiedzę o lekarstwach, zasadach postępowania w przypadku zachorowania. Utrwaliły sobie informację, o tym, że nie mogą samodzielnie bez wiedzy dorosłych spożywać żadnych leków. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało coś zdrowego, smacznego, witaminowego.

Pani A. Ogórkowska opowiedziała o swoich zamiłowaniach plastycznych. Pokazała maluchom, jak wykonuje się ozdoby metodą de cupage. Pod czujnym okiem specjalistki każdy uczeń mógł własnoręcznie wykonać ozdobę. Powstały bardzo oryginalne, kolorowe prace. Podczas zajęć było dużo radości i zaciekawienia. Ujawniło się kilka plastycznych talentów.

Pani E. Bielicka zaprosiła pierwszoklasistów do Studia Nagrań. Jej pasją jest śpiewanie. Dzieci miały możliwość obserwacji, jak wygląda studio „od podszewki”. Poznały wiele instrumentów. Miały możliwość nagrać i odsłuchać swój śpiew. Wysłuchały piosenek śpiewanych przez panią Edytę. Odbyło się to pod kierunkiem pana A. Bukowskiego. Na koniec wszyscy wspólnie z muzykami zaśpiewali piosenkę, a potem ją wysłuchali. Dzieci były szczęśliwe. Mamy nadzieję, że uda się może nagrać jeszcze kilka utworów w przyszłości. Pani Edyta zauważyła kilka muzycznych talentów.

Bardzo dziękuję rodzicom za współpracę i umożliwienie realizacji cyklu spotkań.

Tekst DM, foto rodzice

 
 

 
Galeria zdjęć:
   
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.