Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wyprawa czytelnicza z Nelą – małą reporterką
13.11.2017 r., godz. 08.30

2017 XI 9 - Wyprawa czytelnicza z Nelą /Fot. I. BrzozowskaO tym, że warto czytać książki podróżnicze, aby dowiadywać się o nieznanych, tajemniczych lądach, przekonali się uczniowie klasy IV c wraz z rodzicami podczas spotkania, które odbyło się 9 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej. Przybyłych powitała pani wicedyrektor Elżbieta Michałowska, która podkreśliła rolę, jaką pełni czytanie w edukacji najmłodszych.

Czwartoklasiści zmagali się z zadaniami, które związane były z książką zatytułowaną „Nela i skarby Karaibów”. Rozwiązując krzyżówki, układając rozsypanki, śpiewając szanty oraz składając modele orgiami dzieci dowiadywały się wielu ciekawostek na temat poznanych i opisanych przez jedenastoletnią Nelę Wysp Karaibskich.

Celem zabaw było również zapoznanie młodych czytelników z księgozbiorem biblioteki, który został powiększony dzięki zakupom dokonanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowe tytuły zainteresowały uczniów, ponieważ ich tematyka jest im bardzo bliska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali listy zachęcające do czytania. Panie bibliotekarki zaapelowały do rodziców, by jak najczęściej czytali wspólnie z dziećmi.

Na zakończenie uczniowie przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonali oryginalne zakładki do książek. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Tekst KP, foto IB, pub. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2017 XI 9 - Wyprawa czytelnicza z Nelą /Fot. I. Brzozowska 2017 XI 9 - Wyprawa czytelnicza z Nelą /Fot. I. Brzozowska 2017 XI 9 - Wyprawa czytelnicza z Nelą /Fot. I. Brzozowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.