Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Spotkanie autorskie
05.12.2017 r., godz. 09.13

2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. KobielskaW ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, 4 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierska, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – III.

Pisarka opowiadała o sobie, swojej twórczości i książkach, które wydała. Najwięcej uwagi poświęciła książce dla dzieci pt. „Czwórka z podwórka”. Opowiedziała jak powstała bajka. Pokazała swój rękopis i pierwszy wydruk książki. Pani Beata zachęcała dzieci do podejmowania własnych prób pisania.

Autorka zaproponowała zabawę literacką, w której uczniowie aktywnie uczestniczyli. Zadaniem dzieci było wspólne rozwiązanie krzyżówki i chóralne odczytanie hasła „Lubimy czytać książki”.

Chętni uczniowie pięknie odczytali wiersz autorki pt. „Idą święta”, co wywołało wzruszenie pisarki.

Pod koniec spotkania pani Beata wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy zdobyli wyróżnienie w zorganizowanym konkursie plastycznym dla uczniów klas I – II i quizie dla uczniów klas III. Oba konkursy nawiązywały do książki autorki pt. „Czwórka z podwórka”. Wyróżnienie za pięknie pokolorowanego Azorka otrzymał Jakub Sienicki z klasy I A. Zuzia Śliwicka z klasy III A wykazała się bogatą wiedzą o bohaterach książki.

Na zakończenie uczniowie wręczyli autorce samodzielnie wykonany upominek. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Beata Ciecierska swoją naturalnością i poczuciem humoru oczarowała uczestników spotkania, które przebiegało w przyjaznej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci.

Tekst RM, foto JK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. Kobielska 2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. Kobielska 2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. Kobielska 
2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. Kobielska 2017 XII 4 - spotkanie autorskie z panią Beatą Ciecierską /Fot. J. Kobielska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.