Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wycieczka klasy III a do Białegostoku
28.12.2017 r., godz. 10.00

2017 XII 14 - wycieczka klasy III a /Fot. R. MarciniakUczniowie klasy III A i III B, odbyli wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć mnóstwo starych aptecznych eksponatów i poznali , jak kiedyś wykonywano tabletki. W dawnym gabinecie dentystycznym zobaczyli stare fotele, nożną wiertarkę….. brrrr…. i inne akcesoria potrzebne do wyrywania zębów. W szpitalu polowym zobaczyły, jak dawniej wyglądała sala szpitalna, a w pracowni rentgenowskiej najstarszy aparat do robienia prześwietleń. Dzieciaki samodzielnie wykonały odlewy z gipsu w kształcie pałacu, które zostały zabrane do domu jako pamiątki.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie spektaklu pt. „Pinokio” w Operze Podlaskiej. Zarówno bajka, jak i okazały budynek opery wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa klocków lego. Wiele ochów i achów można było usłyszeć przy gablocie z „Titanikiem”, „Star Wars”, Star Destoyer, czy ogromnym lunaparku z poruszającymi się karuzelami. Dzieci miały możliwość wykazania się swoją kreatywnością i umiejętnościami konstrukcyjnymi w Stefie Zabaw Fun Park, gdzie budowały z klocków lego. Sprawiło im to wiele radości.

Dzień spędzony w stolicy Podlasia na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Tekst i foto RM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2017 XII 14 - wycieczka klasy III a /Fot. R. Marciniak 2017 XII 14 - wycieczka klasy III a /Fot. R. Marciniak 2017 XII 14 - wycieczka klasy III a /Fot. R. Marciniak 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.