Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Paleniu mówimy NIE
11.04.2006 r., godz. 16.00

Fot. E.BileckaUczniowie Trójki, szkoły promującej zdrowie, dobrze wiedzą, jak szkodliwe jest palenie tytoniu. Postanowili przekazać swoją wiedzę innym i zachęcić ich do wspólnej walki o zdrowie.

W środę, 5 kwietnia 2006 r., uczniowie z klas V c oraz VI a, pod opieką pań Jolanty Kobielskiej, Bożeny Kalinowskiej i Elżbiety Kaźmierczak, zorganizowali debatę na temat palenia tytoniu. Zaprosili rodziców, nauczycieli, higienistkę szkolną i pedagoga. Rozpoczęli spotkanie przedstawieniem, które w sugestywny sposób uświadamiało zebranym, jak wiele szkód może wywołać w organizmie nikotyna. Zainscenizowali scenki z życia swoich rówieśników i dorosłych, którzy poddali się zgubnemu wpływowi papierosów. Inscenizacja odbywała się na tle wykonanych przez uczniów klasy II b plakatów i rysunków informujących o szkodliwości palenia.
Występ stał się okazją do dyskusji, w której głos zabierali uczestnicy debaty. Pani higienistka poinformowała o medycznych aspektach nałogu, natomiast pani pedagog opowiedziała o swoich obserwacjach związanych z paleniem przez uczniów.

Debata bez wątpienia przyniosła oczekiwany efekt. Zainteresowała uczniów problemem szkodliwości palenia i uświadomiła im zgubny wpływ nikotyny na rozwijający się organizm.

oprac.: Elżbieta Kaźmierczak; Fot. Emilia Bilecka; publ. Grzegorz Zawistowski

 
 

 
Galeria zdjęć:
Fot. E.Bilecka Fot. E.Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.