Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Spotkanie autorskie z pisarką bajek
20.03.2018 r., godz. 16.25

2018 III 16 - Spotkanie autorskie z pisarką bajek /Fot. Paulina ReinkeW dniu 16 marca 2018 roku w naszej szkole gościliśmy miejscową pisarkę wspaniałych bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci Panią Bożennę Adamkiewicz. Uczniowie klas I-III mieli niecodzienną możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą ze świata literatury. Pani Adamkiewicz opowiadała o tym jak powstały jej książki z serii: "Bajeczki z kieszonki" oraz przedstawiła słuchaczom etapy powstawania książki.

Autorka przeczytała dzieciom kilka swoich wierszy np. "O misiu i nie tylko", czy "O sroce i nie tylko". Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska piękne obrazy malowane na płótnie przedstawiające głównych bohaterów książek, które własnoręcznie namalowała pisarka.

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na przeróżne pytania w quizie czytelniczym, w którym prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodkościami, wręczanymi przez samego gościa. Dzieci podziękowały Pani Adamkiewicz gromkimi brawami oraz podarowały śliczne, malowane własnoręcznie ozdoby wielkanocne na pamiątkę wizyty w Trójce.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i ciekawi dalszych części opowiadań "Bajeczek do kieszonki". Nasza miejscowa autorka na pewno zagości u nas nie raz.

Uczniowie mieli okazję zakupić książki, a także otrzymać specjalną dedykację z autografem, co było bardzo ekscytującym wydarzeniem dla naszych uczniów.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 III 16 - Spotkanie autorskie z pisarką bajek /Fot. Paulina Reinke 2018 III 16 - Spotkanie autorskie z pisarką bajek /Fot. Paulina Reinke 2018 III 16 - Spotkanie autorskie z pisarką bajek /Fot. Paulina Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.