Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Warsztaty kodowania w CPPC!
24.04.2018 r., godz. 19.00

2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. ZawistowskiTrzech uczniów klasy VII A pomagało w prowadzeniu warsztatów z kodowania w Warszawie. Zajęcia odbyły się w miniony piątek w Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach akcji #cyfryzacjatofrajda. Warsztaty adresowane były do dzieci w wieku od 4 do 12 lat i ich rodziców. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji, a w organizacji pomagają Mistrzowie Kodowania.

Igor Najda, Kacper Potęga i Jan Kozłowski z nauczycielem informatyki z naszej szkoły, prezentowali młodszym kolegom ze stolicy możliwości sterowania komputerem i tabletem w niekonwencjonalny sposób. Demonstrowaliśmy jak grać na bananach lub sterować postacią w grze naciskając na strzałki, wykonane np. z ciastoliny.

Do naszego pokazu wykorzystaliśmy urządzenia Makey Makey. Ten niewielki gadżet pozwala na podłączenie przedmiotów codziennego użytku do komputera. Różne owoce, warzywa, czy inne przedmioty przewodzące prąd mogą zastąpić przyciski myszki czy klawiatury.

Piątkowy wyjazd do Warszawy nie był pierwszym tego typu przedsięwzięciem. Uczniowie naszej szkoły, dzięki zaangażowaniu nauczyciela w program Mistrzowie Kodowania, już kilkakrotnie gościli w stolicy. W poprzednich latach organizowane były wyjazdy na: finał „Mistrzów Kodowania” na Stadion Narodowy i kilkakrotne do Centrum Nauki Kopernik. Jesienią młodzież z „Trójki” w CN Kopernik prowadziła przez cały dzień stoisko z robotami i matą edukacyjną. Demonstrowaliśmy wówczas zwiedzającym możliwości sterowania i programowania robotami Dash i Dot.

W naszej szkole od września 2016 roku prowadzone są innowacyjne koła z robotyki i programowania. Są to zajęcia dodatkowe, dla chętnych i bezpłatne. Prowadzi je nauczyciel informatyki Grzegorz Zawistowski. Zajęcia odbywają się popołudniami dla różnych grup wiekowych. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności programistyczne, pamięć i logiczne myślenie podczas różnych gier poświęconych kodowaniu. W czasie zajęć wykorzystywane są strony internetowe i aplikacje do nauki kodowania, gry edukacyjne oraz atrakcyjne akcesoria. Ponadto dzieci uczą się tworzyć animacje, pocztówki multimedialne, gry i programy w przyjaznym środowisku programistycznym Scratch. Starsi uczniowie konstruują roboty, a następnie programują je. Bazują przy tym na zestawach Lofi Robot oraz podzespołach elektronicznych i płytkach programowalnych typu Arduino.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu za organizację autorskiego projektu „Lokalni Mistrzowie Kodowania” nasza szkoła wygrała nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Igrzyska Mistrzów Kodowania”.

Napisały o tym media:
:: Portal Zambrow.org - Warsztaty kodowania w CPPC

Tekst, foto i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. Zawistowski 2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. Zawistowski 2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. Zawistowski 
2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. Zawistowski 2018 IV 20 - Uczniowie naszej szkoły prowadzili w Warszawie w CPPC warsztaty z kodowania /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.