Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Magiczny Ogród Legend i Baśni oczami IC i IIA
11.05.2018 r., godz. 11.00

Jak ważna jest wyobraźnia i kreatywność wiedzą wszyscy z nas. Dzisiaj dowiedzieli się o tym również uczniowie klas IC i IIA. Dzieciaki wykazały się pomysłowością, zaangażowaniem oraz ogromną ambicją podczas wspaniałych zajęć twórczych.

Z samego rana maluchy wyruszyły wraz z rodzicami oraz wychowawcami do Ogrodu Legend i Baśni zwanego też Uroczyskiem, które znajduje się w miejscowości Karczmisko Ruczaj w okolicach Białegostoku. W chwili przyjazdu na miejsce na wszystkich czekały liczne niespodzianki, którym towarzyszył ogrom emocji! Największą radość wszystkim sprawiły warsztaty kaletnictwa artystycznego, czyli samodzielne wykonanie bransoletek i magnesów z naturalnej skóry oraz ozdabianie ich farbkami i zdobnikami. Wycieczkowicze poznali papier czerpany, co więcej – każdy miał możliwość pozyskać ten papier własnoręcznie, a następnie ozdobić go metodą decoupage.

Wielką frajdę sprawił także wyrób gliniany na kole garncarskim czego efektem były piękne wazony i miseczki wykonane przez dzieci samodzielnie! Oprócz rozmaitych zajęć twórczych, dzieciaki zagrały w niesamowitą grę terenową, poznając liczne postaci legend i baśni, reprezentowane przez pokaźne, barwne drewniane rzeźby. Zadowolenia i uśmiechów nie było końca, zwłaszcza, że każdy miał okazję nauczyć się strzelać z łuku, a także wielokrotnie spróbować własnych sił na torze linowym. Końcowym etapem naszej wyprawy było zwiedzanie urokliwego Tykocina, w którym podziwialiśmy piękny zamek, rynek, synagogę, oraz zielone krajobrazy, które otaczają Tykocin z każdej strony. To były niesamowite widoki!

Nikt nie wrócił z wyjazdu z pustymi rękami! Każdy przywiózł własnoręcznie wykonane wyroby gliniane, czerpany papier, skórzane ozdoby i pamiątkowe magnesy. Karczmisko Ruczaj zaczarowało nas swoim pięknem i atrakcjami. Dziękując właścicielom Uroczyska za ten wspaniały dzień, jednogłośnie stwierdziliśmy, że odwiedzimy to miejsce ponownie i to jak najszybciej! :)

Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy pomogli nam – wychowawcom w pomyślnej realizacji całodniowej wycieczki szkolnej.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.