Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Ku Niepodległej!
18.05.2018 r., godz. 13.50

2018 IV-V - wieczorki historyczne w SP3 /Fot. P. ReinkeBieżący rok 2018 jest rokiem szczególnym, ponieważ wyznacza setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj po 123 latach zaborów odzyskał wolność. Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego z nas bardzo ważne wydarzenie, któremu towarzyszą liczne obchody, marsze czy koncerty patriotyczne, a nawet imprezy sportowe, m.in. Bieg Niepodległości.

My, jako społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej Numer 3 w Zambrowie również świętujemy setną rocznicę odzyskania suwerenności Polski. Najmłodsi uczniowie Trójki pod opieką wychowawców spotykali się popołudniami w szkole i angażowali się czynnie w obchody rocznicy.

Wieczorki historyczne rozpoczynały się od krótkiej lekcji historii, którą prowadził Pan Andrzej Konopka – nauczyciel historii z naszej szkoły. Maluchy oglądały filmy animowane o symbolach narodowych, a także odbyły podróż po Polsce oglądając bajkę pod tytułem "Jestem Polką i Polakiem".

W filmowej wycieczce, dzieci poznały najstarsze miasta
i największe i najpiękniejsze zabytki naszej ojczyzny. Każdemu spotkaniu towarzyszyły ekranowe wspomnienia, oraz rozmowy na temat "Co zawdzięczamy wolnej Polsce?". Wydarzenia takie jak Wieczorki historyczne są niezwykle ważne w kształtowaniu postaw patriotycznych u najmłodszych obywateli naszego państwa. Priorytetem jest, aby każdy z nas niezależnie od wieku poznał zarys historyczny Polski oraz czuł się silnie związany z ojczyzną.

Kluczową rzeczą jest również to, żeby mieszkańcy naszego kraju mogli czuć się dumni z bycia Polakiem znając historię i losy naszej niepodległej Ojczyzny.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 IV-V - wieczorki historyczne w SP3 /Fot. P. Reinke 2018 IV-V - wieczorki historyczne w SP3 /Fot. P. Reinke 2018 IV-V - wieczorki historyczne w SP3 /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.