Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zuchy na zlocie
12.04.2006 r., godz. 15.00

Zuchy na zlocieW minioną sobotę (8 kwietnia) zuchy z Gromady Zuchowej Przyjazna Ferajna działającej przy naszej szkole wzięły udział w I Wiosennym Zlocie GZ i DH w Drozdowie. W imprezie, zorganizowanej przez Hufiec Łomżyński, uczestniczyła ponad setka dzieci i młodzieży z Łomży, Zambrowa, Jedwabnego, Rosochatego i Sławna.

Podczas patrolu nasze zuchy wyposażone w lornetki i lupy miały możliwość poobserwować florę i faunę Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Zwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie, na terenie którego odbywała się większość zajęć. Poznały też pracę kowala artysty i rzeźbiarza ludowego, którzy przybyli specjalnie do Drozdowa, aby przekazać najmłodszym tajniki swych zawodów.

Ponieważ zlot odbywał się w wigilię Niedzieli Palmowej, dzieci wysłuchały opowieści o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach regionu, a następnie pod okiem ludowej artystki wykonały tradycyjne palmy kurpiowskie.

Wiele radości sprawiło zuchom ognisko, przy którym nie zabrakło pląsów, zabaw, śpiewu oraz pieczonych kiełbasek. Była to wspaniała okazja do integracji z innymi gromadami.

Po zlocie zostaną zuchom pamiątkowe znaczki i niezapomniane wrażenia.

oprac. M. Jasionowska, publ. G.Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.