Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Lekcja w kinie
21.09.2018 r., godz. 07.00

Dnia 20 czerwca 2018 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami pojechali na nietypowe zajęcia do Centrum Kultury w Zambrowie. Obejrzeli tam lekcję o mediach w ramach Nowego Ogólnopolskiego Projektu Twórców Cenionego Programu. Podczas lekcji zobaczyły, jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci. Zrozumiały, że nie wszystkie informacje podawane w Internecie są prawdziwe. Dowiedziały się, co zawdzięczają Internetowi i jak można zostać odkrywcą.Odkryły, ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek.

Lekcja ta była prowadzona przez zawodowego aktora, a przygotowana przez medioznawców oraz doradców metodycznych. Zawierała profesjonalny zestaw materiałów metodycznych i realizowała podstawę programową.

Po lekcji o mediach i przerwie dzieci z zainteresowaniem oglądały film Munio Strażnik Księżyca. Film ten to zachwycająca wizualnie, bardzo mądra animacja o odwadze, poświęceniu i dorastaniu do odpowiedzialności. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie są między innymi przygotowywani do właściwego odbioru i wykorzystania mediów.

Tekst i foto DM, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.