Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Jak to lata?
23.09.2018 r., godz. 19.34

2018 IX 18 - gościliśmy studenta na kierunku lotnictwa i kosmonautyki w prestiżowej uczelni w Dęblinie /Fot. P. ReinkeWe wtorek 18 września 2018 roku naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Klasy I-III miały okazję poznać sekrety pracy pilota samolotów – jednego z najbardziej podziwianych zawodów świata.

Gościliśmy studenta na kierunku lotnictwa i kosmonautyki w prestiżowej uczelni w Dęblinie. Podczas lekcji multimedialnej nasz specjalny gość przedstawił dzieciom tajniki latania oraz opowiedział o swojej drodze do spełnienia marzeń z dzieciństwa.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem słów pilota, a także gadżetów zaprezentowanych przez gościa. Mianowicie wszystkie maluchy mogły przymierzyć słuchawki pilota, obejrzeć kalkulator samolotowy, mapy, notesy, a także strój pilota. Ogromną atrakcją okazał się film, który prezentował nasze miasto Zambrów nagrane z kabiny samolotu przez Pana Olafa.

Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło pytań ze strony dzieci, które chciały się dowiedzieć: Jak latają samoloty? Ile ważą te wielkie maszyny? Na jaką wysokość mogą wzbić się samoloty? Na każde z pytać dzieci otrzymały precyzyjną odpowiedź.

Spotkanie z pilotem upłynęło w niesamowitej atmosferze. Miejmy nadzieje, że naszym uczniom uda się spełnić marzenia o byciu pilotem.

Szczególne podziękowania pragnę skierować w stronę Pana Olafa Bachera, który poświęcił nam swój cenny czas i w niesamowity sposób przedstawił dzieciom specyfikę uprawianego przez siebie zawodu.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 IX 18 - gościliśmy studenta na kierunku lotnictwa i kosmonautyki w prestiżowej uczelni w Dęblinie /Fot. P. Reinke 2018 IX 18 - gościliśmy studenta na kierunku lotnictwa i kosmonautyki w prestiżowej uczelni w Dęblinie /Fot. P. Reinke 2018 IX 18 - gościliśmy studenta na kierunku lotnictwa i kosmonautyki w prestiżowej uczelni w Dęblinie /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.