Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Uczniowie klas I-III z wizytą w Regionalnej Izbie Historycznej
15.10.2018 r., godz. 19.08

2018 X 9 - Uczniowie klas I-III z wizytą w Regionalnej Izbie Historycznej /Fot. P. ReinkeW minionym tygodniu uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili RIH w Zambrowie. Najpierw obejrzeli wystawę pokonkursową Międzynarodowego Konkursu na plakat Rotmistrza Witolda Pileckiego Bohater niezwyciężony. Potem udali się do sali głównej. Tam oglądali eksponaty muzealne. Zobaczyli Świadectwo szeregowego Szkoły Podoficerskiej 71 Pułku Piechoty w Zambrowie z 1928 roku.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Legitymacja Odznaki Strzeleckiej podoficera SPRL z 1933 roku oraz książeczka Przyjaciel Żołnierza- wybór modlitw na cały rok. Byli też zafascynowani wyglądem prawdziwej armaty. Na własne oczy ujrzeli pociski oraz stację radiową.

Zobaczenie stroju żołnierza na żywo to było marzenie niejednego chłopca. Oglądali ten strój z podziwem. W dalszej części tej wystawy widzieli karabiny i pistolety. Każdy uczeń mógł dotknąć prawdziwy pistolet i założyć hełm żołnierski.

Uczniowie dowiedzieli się też: Co robili żołnierze, którzy stacjonowali w Zambrowie podczas wojny? Dla wielu uczniów było to ogromne przeżycie i pierwsza taka lekcja muzealna. Jeden z uczniów powiedział: "To była piękna, niezapomniana lekcja historii".

Tekst DM, foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 X 9 - Uczniowie klas I-III z wizytą w Regionalnej Izbie Historycznej /Fot. P. Reinke 2018 X 9 - Uczniowie klas I-III z wizytą w Regionalnej Izbie Historycznej /Fot. P. Reinke 2018 X 9 - Uczniowie klas I-III z wizytą w Regionalnej Izbie Historycznej /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.