Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
MAIA – Młodzieżowa Agencja Informacyjna
20.10.2018 r., godz. 15.23

Zapraszamy młodzież z klas VII i VIII do udziału w warsztatach dziennikarskich.

Zajęcia odbywają się w czwartki o 18.00 w filii MOK na Koszarach.

Masz głowę pełną pomysłów, chciałbyś uczyć się od doświadczonych dziennikarzy [prasa, telewizja, radio, internet], chciałbyś robić materiały filmowe [newsy, wywiady, reportaże, dokumenty itp], które będą publikowane w lokalnych mediach [ale też w białostockich i łomżyńskich - w radiu, telewizji], zajrzyj na warsztaty dziennikarskie. Możliwe, że ten projekt jest dla Ciebie, że będziesz mógł wyżyć się artystycznie i intelektualnie. Mam też ogromną prośbę o udostępnianie info swoim znajomych. Być może wśród nich jest przyszły dziennikarz, który odnajdzie w naszej grupie wymarzone miejsce.

...Masz zacięcie artystyczne, pasję, talent, ambicję, chciałbyś inspirować innych i mieć wpływ na otaczającą cię rzeczywistość? Marzysz o zawodzie dziennikarza, fotoreportera, redaktora, animatora kultury i projektów artystycznych. Chcesz doskonalić swoje kompetencje dziennikarskie, językowe, erudycję, chcesz kształtować opinię publiczną? Wiążesz swoją przyszłość z pokrewną branżą: w agencjach PR, reklamie, z funkcją rzecznika prasowego itp.? Dołącz do projektu Dziennikarstwo Moją Pasją. Razem stworzymy platformę online Młodzieżowej Agencji Informacyjnej [MAIA] oraz kwartalnik.

MAIA to Młodzieżowa Agencja Informacyjna – czyli akademia młodego dziennikarza. W ramach MAI będziesz uczestniczyć w warsztatach i zajęciach z dziennikarstwa pod kierunkiem profesjonalistów i doświadczonych dziennikarzy.

Zapraszamy do udziału w zajęciach młodzież wiążącą swoje plany zawodowe z dziennikarstwem, pracą w mediach, w branży public relations, w agencjach PR, z takimi zawodami jak rzecznictwo prasowe, marketing medialny.

Uczniowie poznają praktyków zawodu, będą mogli uczyć się od nich i czerpać z ich doświadczeń.

W czasie warsztatów dziennikarskich młodzież dowie się, jak wygląda praca dziennikarza, pozna podstawowe gatunki dziennikarskie, dowie się, jak skonstruować lead, który przyciągnie uwagę czytelnika, jak wyszukiwać tematy, jak przeprowadzić wywiad, jak zapanować nad tremą.

MAIA to-
- zajęcia z autoprezentacji
- praca z kamerą
- praca z mikrofonem
- jak prowadzić wywiad
- emisja głosu
- sposoby radzenia sobie z tremą
- news, relacja,
- reportaż, reportaż interwencyjny,
- felieton,
- recenzja książki, filmu, spektaklu, koncertu
- ćwiczenia z redakcji tekstu [edycja tekstu, kultura języka]
- etyka dziennikarska
- prawo prasowe i autorskie.

Uczestnicy mają darmowe wejścia na wydarzenia organizowane w MOK-u: filmy, spektakle, koncerty, kabarety itp. Będą pisać newsy dotyczące wydarzeń, relacje z wydarzeń, recenzje, przeprowadzać wywiady z ciekawymi ludźmi, nagrywać reportaże, a ich działania będą publikowane na łamach zambrowskich mediów, ale też na powołanej do istnienia platformie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIA oraz w kwartalniku. Planowane są też wizyty studyjne w redakcjach radiowych i telewizyjnych [Radio Białystok, Radio Nadzieja, Telewizja Narew, Telewizja Białystok].

Gorąco zachęcamy młodych adeptów dziennikarstwa do udziału w warsztatach. Serdecznie prosimy o nagłaśnianie projektu i zachęcenie innych do uczestnictwa w projekcie oraz do tworzenia młodzieżowej platformy informacyjnej w naszym mieście.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego: FORMULARZ


MAIA – Młodzieżowa Agencja Informacyjna

Gdzie: Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie i Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie

Kiedy: Zajęcia i kolegium redakcyjne odbywają się w czwartki, o godz. 18.00, raz na tydzień / raz na dwa tygodnie

Kontakt: Jolanta Chrostowska-Sufa tel. 86 271 06 02, chrostowska.sufa@gmail.com

koordynator Jolanta Chrostowska-Sufa: na co dzień bibliotekarz i instruktor MOK, poza tym redaktor Miesięcznika BENEFIT, recenzentka, blogerka książkowa, autorka, wydawca, edytor i redaktor wydawniczy

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie, aleja Wojska Polskiego 25

GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.