Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Eliminacje do III Ogólnopolskiego Finału Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ps. Kima
05.11.2018 r., godz. 11.45

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej Londynie; współorganizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej; a także sponsorzy: Firma Leier oraz Drukarnia KPW.

Przedmiotem festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 r., od Konfederacji Barskiej przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem powstania warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

W poniedziałek 29 października 2018 r. w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyły się przesłuchania do III Ogólnopolskiego Finału Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ps. Kima.

W eliminacjach wzięła udział uczennica klasy drugiej naszej szkoły - Gabriela Zalewska. Zaprezentowała utwory „Dziś idę walczyć mamo” oraz „Miejcie nadzieję”. Jako laureatka eliminacji w przedziale wiekowym 6-9 lat weźmie udział w przesłuchaniach finałowych 16-18 listopada 2018 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Życzymy powodzenia!

Tekst i foto BK, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.