Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajki
07.11.2018 r., godz. 06.00

2018 XI 5 - Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajki /Fot. P. ReinkeDnia 5 listopada 2018 roku kolejna inicjatywa, jaką podjęły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej to obchody Dnia Postaci z Bajki. Bajki towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat. One rozweselają, bawią, a także przekazują bardzo ważne prawdy życiowe. Pozwalają też oswoić dziecięce lęki.

Tego dnia uczniowie czcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Na korytarzu było bardzo kolorowo i zabawnie. Na zajęciach najmłodsi rozwiązywali zagadki, słuchali fragmentów z książek między innymi: „Jaś i Małgosia, „Calineczka”, „Czerwony Kapturek” i wielu innych. Na edukacji plastycznej w grupach wykonywali plakaty. Powstały bardzo ciekawe i oryginalne prace.

Uczniowie wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. W ten sposób inne dzieci mogły poznać bardzo dużo różnych bohaterów z baśni i bajek, a jednocześnie zachęcić innych do przeczytania, którejś z książek. Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Trzecioklasiści natomiast opisywali postacie z bajek. Opisywali między innymi Wilka z ogromnym nosem i czerwoną czapką oraz Babcię w haftowanym fartuszku, a także Króla Maciusia.

W tym dniu szkoła stała się "Bajkowym światem".

Tekst DM, foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2018 XI 5 - Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajki /Fot. P. Reinke 2018 XI 5 - Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajki /Fot. P. Reinke 2018 XI 5 - Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajki /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.