Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Mali wielcy czytelnicy z II c!
15.02.2019 r., godz. 16.41

2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. ReinkeJaką rolę pełni książka w życiu młodego człowieka? Po co czytamy książki? Co nam daje ta umiejętność? Co nazywamy wyobraźnią i kiedy jest ona najbardziej pobudzona?

Na wszystkie te i wiele innych pytań dzieci z klasy II c odpowiedziały samodzielnie podczas tygodnia spędzonego w Krainie Książek. Ubiegły tydzień to czas poświęcony rozmowom, zabawom i wiadomościom dotyczącym książek i wszelkiego rodzaju informacjom z nimi związanymi.

Dzieci przypominały sobie etapy powstawania książki. Podczas zajęć każdy miał okazję wcielić się w rolę bibliotekarki, lub bibliotekarza i "wypożyczać" różne pozycje czytelnicze swoim koleżankom i kolegom, prowadząc przy tym ciekawe dialogi. Każdy drugoklasista zaprezentował przed klasą książkę, którą dzień wcześniej otrzymał od wychowawcy. Uczniowie ponownie odwiedzili bibliotekę szkolną, w której zgłębili wiedzę na temat czytelnictwa oraz różnych pozycji tam dostępnych. Dzieci rozmawiały o wielu zawodach związanych z powstawaniem książki oraz wykonywały duże, piękne ilustracje, które teraz zdobią naszą klasę. Przypomniane zostały wszystkie omawiane lektury, ich autorzy i bohaterowie oraz morały płynące z książek.
Mali wielcy czytelnicy tak odpowiadali na powyższe pytania:

- "Książka rozwija wyobraźnię i umysł! Pomaga nam znaleźć nowe informacje, które są potrzebne!".

- "Jest dużo powodów dla których warto czytać. Przecież książki zawsze przeganiają nudę w kąt!".

- "Czytanie pomaga rozszyfrować informacje, na przykład rozkład jazdy autobusów, bo przecież ktoś kto nie umie czytać wsiądzie do innego autobusu i pojedzie daleko daleko stąd".

- "Wyobraźnia maluje piękne ilustracje w naszych głowach. Ja to zawsze czuję, gdy czytam książki".

Świat w który przenosimy się za pomocą liter zapisanych na kartkach papieru jest magiczny, piękny, jest tylko nasz. Warto często sięgać po książki i malować własne obrazy w świecie wyobraźni, która jest tak ważna w życiu każdego dziecka.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. Reinke 2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. Reinke 2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. Reinke 
2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. Reinke 2019 II - Mali wielcy czytelnicy z II c /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.