Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Goście z Litwy w zambrowskiej Trójce
28.04.2006 r., godz. 14.00

Kilka lat temu władze naszego miasta nawiązały współpracę z jednym z najpiękniejszych miast Litwy – Visaginas. Podpisana przez naszego burmistrza i mera Visaginas umowa dotyczy wszelkich dziedzin życia, w tym kultury.

16.04.06 gościliśmy w naszej szkole delegację litewską: przedstawicieli władz miasta Visaginas, czołowych działaczy kultury oraz młodzież.

Było nam szczególnie miło, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy największe święto - Dzień Patrona Szkoły.

Goście byli bardzo wzruszeni, pierwszy raz uczestniczyli w takiej uroczystości. Przyznali później, że jest to wspaniała lekcja wychowania patriotycznego. Z zainteresowaniem zwiedzili naszą Izbę Pamięci Narodowej, sale lekcyjne, klasopracownie komputerowe oraz obejrzeli nasza szkolną kronikę. Młodzieżą zaopiekowali się przedstawiciele SU. Wykorzystując swoje umiejętności językowe (język angielski i język rosyjski) uczniowie wymienili się swoimi doświadczeniami, opowiedzieli o swoich szkołach. Litwini z zaciekawieniem obejrzeli nasza szkolną kronikę – video i byli zdumieni, że w naszej szkole jest prowadzona działalność pozalekcyjna tak prężnie!

Delegacja zwróciła również uwagę na ład, porządek i dyscyplinę w szkole – przyznała, że jest wzorowa. Nastąpiła również wymiana pamiątek, padło wiele serdecznych słów i podziękowań... "Do zobaczenia, nie żegnajcie..." – powiedziała do nas przedstawicielka delegacji kończąc wizytę.

oprac. Alicja Saniewska, fot. i publ. G. Zawistowski

 
 

 
Galeria zdjęć:
  
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.