Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Uczennice SP 3 rywalizowały o tytuł Mistrza Origami
07.03.2019 r., godz. 20.48

2019 III 2 - Uczennice SP 3 rywalizowały o tytuł Mistrza Origami /Fot. J. Jasińska2 marca 2019 r. w Białymstoku miał miejsce finał XII Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”. Impreza odbywała się w ramach obchodów XVII Święta Origami, a honorowy patronat nad nią sprawowali: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Komendant Miejski Policji w Białymstoku. Patronat medialny objęła Telewizja Białystok.

Do udziału w rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół i przedszkoli województwa podlaskiego, których podzielono na cztery grupy: 5-7; 8-9; 10-12; 13-15 lat. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, do organizatorów nadesłano ponad 400 prac z całego regionu.

Miło jest nam poinformować, że uczennice SP 3 w Zambrowie: Zuzanna Chełska i Oliwia Kurowska zajęły III miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat. Dziewczynki powtórzyły tym samym sukces z przed roku, kiedy to również stanęły na podium konkursu. Wszystkie wyróżnione prace oglądać można na wystawie pokonkursowej „Bajkowy świat origami”, która potrwa do końca marca w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.

Poza wręczeniem nagród w konkursie na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje. Zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez animatorki z Białostockiego Klubu Polskiego Centrum Origami oraz w degustacji japońskich herbat i sushi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka pisania w języku japońskim, prowadzona przez lektorów ze Szkoły Języka Japońskiego ,,AKARI” w Białymstoku.

Udział w imprezie był dla naszych uczennic przyjemnym doświadczeniem oraz okazją do bliższego poznania kultury japońskiej. Pani Jolanta Jasińska, opiekun koła origami w SP 3, serdecznie dziękuje dziewczynkom za poświęcony czas i wysiłek włożony w wykonanie pracy.

Tekst i foto JJ, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 III 2 - Uczennice SP 3 rywalizowały o tytuł Mistrza Origami /Fot. J. Jasińska 2019 III 2 - Uczennice SP 3 rywalizowały o tytuł Mistrza Origami /Fot. J. Jasińska 2019 III 2 - Uczennice SP 3 rywalizowały o tytuł Mistrza Origami /Fot. J. Jasińska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.