Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Smarowidełka zamiast masełka
20.03.2019 r., godz. 07.50

Czy kanapka zawsze musi być zrobiona z masłem, serem lub wędliną?

Smaczną alternatywą dla tych produktów mogą być pasty warzywne. Kanapki z takimi pastami przygotowali uczniowie klas piątych - uczestnicy koła biologicznego. Było to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego pt.: „Zdrowe odżywianie to łatwe zadanie”. Uczniowie sami wyszukali ciekawe przepisy na wykonanie past warzywnych, a następnie opisali ich wartości odżywcze. Z przygotowanych materiałów powstały foldery pt.: „Poczęstuj się przepisem”. W tym względzie pomocni byli uczestnicy koła informatycznego (kl. V), którzy przepisali przygotowane materiały.

Przygotowanie sześciu różnych past okazało się być prostym i przyjemnym zadaniem. Najwięcej jednak radości sprawiło uczniom częstowanie przygotowanymi kanapkami kolegów i koleżanek z klas V oraz pracowników szkoły. Razem z kanapką można było również poczęstować się przepisem zamieszczonym w folderze. Degustacja kanapek ze smarowidełkami dla wielu uczniów była przyjemnym zaskoczeniem. Przygotowane kanapki oraz foldery, rozeszły się jak woda.

Podjęte działania sprawiły, że uczniowie nie tylko poznali wartości odżywcze wielu warzyw, ale przede wszystkim przekonali się, że można je spożywać w innej, ciekawszej postaci. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zachęcili do włączenia warzyw do codziennej diety swoich kolegów i koleżanki z równoległych klas. Udowodnili, że przygotowanie smacznych i zdrowych potraw może być świetną zabawą.

Tekst KK, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.