Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
01.04.2019 r., godz. 08.05

2019 III - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru /Fot. A. Chankowska"Świat jest teatrem, aktorami ludzie…"
William Szekspir


Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzili uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią D. Mocarską. Pracowali około miesiąca metodą projektu. Przygotowali cztery przedstawienia. Swoją pracę postanowili zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom z klasy pierwszej.

Na początku zapowiedziano wszystkim gościom, że teatr to scena, na której odbędą się cztery przedstawienia. Najpierw grupa zaprezentowała bajkę "O rycerzach i smoku". Na scenie pojawił się między innymi narrator, smok, który ział kolorowym ogniem, żołnierze i inne postacie. Kolejna bajka to "Złotowłosa i trzy misie". Misie były fantastyczne, a złotowłosa miała oryginalne, piękne, jasne włosy. Potem na scenie pojawiła się Czerwony Kapturek z koszyczkiem przysmaków dla babci. Wilk i gajowy ze strzelbą oraz babcia w oryginalnym przebraniu. Ostatnia scenka była ze znanej dobranocki pt."Bolek i Lolek".

Dobór repertuaru dokonany przez uczniów pozwolił widzom przenieść się w magiczny świat baśniowych bohaterów, zaskakujących sytuacji, barwnych scenografii, ciekawych słów. Stroje aktorów dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Uczniowie oglądali wszystkie przedstawienia z uwagą i zaciekawieniem. Aktorzy zapowiedzieli, że to nie koniec zabawy w teatr.

Tekst DM, foto ACh, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 III - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru /Fot. A. Chankowska 2019 III - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru /Fot. A. Chankowska 2019 III - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru /Fot. A. Chankowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.