Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Klasy Ib i IIIa na wycieczce w Białymstoku
15.05.2019 r., godz. 16.41

2019 V - Klasy Ib i IIIa na wycieczce w Białymstoku /Fot. A. Chankowska i D. MocarskaW tym roku szkolnym nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie: Pani Dorota Mocarska i Pani Agnieszka Chankowska, zorganizowały wyjazd do Białegostoku, w którym wzięli udział uczniowie klas I b i III a. W czwartkowy poranek , zaopatrzeni w uśmiechy i doskonałe humory, spragnieni wiedzy, wszyscy uczniowie obu klas zebrali się przy szkole gotowi do spotkania z przygodą.

Pierwszym przystankiem była wizyta w papugarni, gdzie uczniowie mogli poznać gatunki przeróżnych ptaków z różnych stron świata. Atrakcją również była sala wolnych lotów, która pozwalała na obcowanie z tymi pięknymi ptakami bez krat i klatek, oraz umożliwiała dotykanie, głaskanie oraz własnoręczne karmienie pierzastych przyjaciół.

Następną atrakcją była wizyta" Parku Dinozaurów". Tam dzieci mogły zanurzyć się w prehistorii, Idąc wśród drzew i krzewów co chwila napotykały na relikty przeszłości, które wciąż żyją…tu wystaje zza krzaka triceratops, tam spinozaur karmi swoje małe, za drzewem słychać ryk tyranozaura. Co krok i dzieci podziwiały coś innego.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie uczniowie klasy I b między innymi mogli dowiedzieć się kim był król, kto mógł nim zostać, dlaczego królowie królowie mieli przydomki i co one oznaczały? Dzieci przeniosły się w dawne czasy, wcielając się w rolę władcy i jego poddanych. Uczniowie klasy III a poznali stroje żołnierzy, ich ekwipunek itp.

Przedostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku Branickich, Zespół Pałacowo - Parkowy Branickich w Białymstoku, to najpiękniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Nie można pominąć tego miejsca więc i tam uczniowie klasy I b i III a udali się na spacer. Mogli ujrzeć przepiękną Bramę Wielką, wprowadzającą na teren pałacowo - parkowy, zwiedzić ogród, który zachwycał nas licznymi fontannami i klombami, oraz przejść alejką zdobioną ustawionymi na postumentach rzeźbami. To wszystko zapierało dech w piersiach.

Po tak wyczerpującym dniu wszyscy z przyjemnością zjedli posiłek w restauracji Mc Donalds. Podróż powrotna minęła bardzo szybko. Wróciliśmy we wspaniałych humorach, pełni wrażeń. Przed szkołą oczekiwali stęsknieni rodzice. Udział w wycieczce dostarczył uczniom wiele niezapomnianych przeżyć. Był okazją do poznania kraju, historii i zabytków Białegostoku.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można spędzać czas wolny, poznali miejsca, które warto zobaczyć, przekonały się, że "podróże kształcą".

Tekst i foto ACh i DM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 V - Klasy Ib i IIIa na wycieczce w Białymstoku /Fot. A. Chankowska i D. Mocarska 2019 V - Klasy Ib i IIIa na wycieczce w Białymstoku /Fot. A. Chankowska i D. Mocarska 2019 V - Klasy Ib i IIIa na wycieczce w Białymstoku /Fot. A. Chankowska i D. Mocarska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.