Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Witaminki na talerzu
20.05.2019 r., godz. 18.25

2019 V - Lekcja na temat zdrowego odżywiania w II B /Fot. K. KuleszaCiekawa lekcja na temat zdrowego odżywiania odbyła się w klasie drugiej B. W jej przygotowanie i przeprowadzenie zaangażowali się uczniowie klas piątych, uczestnicy koła biologicznego. Lekcja była przeprowadzona w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe odżywianie to łatwe zadanie” odbywającego się w ramach programu „Trzymaj formę”.

Piątoklasiści - z wielkim zaangażowaniem - wcielili się w rolę nauczycieli i uczyli swoich młodszych kolegów. Celem lekcji było uzmysłowienie uczniom klas drugich roli i miejsca występowania witamin oraz promowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Podczas lekcji, oprócz wspólnego przygotowania sałatek i surówek, nie zabrakło śpiewu, ruchu, konkursów oraz wykładu starszych kolegów. Efektem podjętych przez uczniów z koła biologicznego działań były nie tylko smaczne potrawy - ale przede wszystkim - zdobyta przez młodsze dzieci wiedza na temat zdrowego odżywiania. Lekcja była kształcąca również dla uczniów klas piątych, którzy musieli włożyć wiele trudu w przygotowanie się do prowadzenia zajęć. Uczniowie wykazali się przy tym wielką kreatywnością i aktywnością. Aby rzetelnie przekazać młodszym kolegom wiedzę, najpierw musieli sami ją zdobyć. Sami wykonali zabawne plakaty, ułożyli układ taneczny do śpiewanej piosenki, wymyślili konkurs na rozpoznawanie owoców i warzyw. Pomagając maluchom, musieli wykazać się cierpliwością i opiekuńczością, zaś prowadząc lekcję, przekonali się, jak trudna jest rola nauczyciela. Dla wszystkich uczniów była to prawdziwa lekcja życia.

Tekst i foto KK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 V - Lekcja na temat zdrowego odżywiania w II B /Fot. K. Kulesza 2019 V - Lekcja na temat zdrowego odżywiania w II B /Fot. K. Kulesza 2019 V - Lekcja na temat zdrowego odżywiania w II B /Fot. K. Kulesza 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.