Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Rodzinna wycieczka do stolicy
20.05.2019 r., godz. 18.27

2019 V 16 - Rodzinna wycieczka klasy II c do stolicy /Fot. P. ReinkeW ubiegły czwartek 16 maja klasa II c odwiedziła stolicę naszego państwa. Nie była to zwykła wycieczka do Warszawy, ponieważ każdemu uczniowi towarzyszył jego rodzic. W podróż wyruszyło z nami trzech uczniów z klasy I a. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, zapoznanie uczniów z zabytkami oraz historią stolicy, a także wspólna zabawa i przywiezienie ze sobą jak najwięcej miłych wspomnień.

Już o godzinie 07.15 wszyscy uczniowie wraz z rodzicami oraz organizatorem wycieczki a jednocześnie swoim wychowawcą Pauliną Reinke zebrali się przed budynkiem szkoły. Witając kierowców autokaru oraz panią przewodnik wszyscy zniecierpliwieni zajęli miejsce i czekali na początek podróży.
Droga z Zambrowa do Warszawy zajęła nam niecałe dwie godziny. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie warszawskiego ZOO. Wizyta wśród zwierząt trwała trzy godziny, dzięki temu zdołaliśmy zobaczyć wszystkich mieszkańców ZOO, od najmniejszych owadów do największych ssaków. Zwiedzający byli zachwyceni pięknymi i egzotycznymi rybami, konikami morskimi, płaszczkami, rekinami, które wdzięcznie prezentowały się w ogromnych akwariach. Dzieci były zachwycone widokiem dużych kotów: tygrysów, lampartów, pum, lwów, gepardów, jaguarów i serwali. Podziw wzbudzały dostojne i ogromne słonie, żyrafy, zebry, nosorożce, niedźwiedzie polarne, hipopotamy czy wielbłądy. Zwiedzających urzekły najbardziej fascynujące zwierzęta na świecie a mianowicie różne gatunki małp: szympansy, goryle, gibony, kapucynki, makaki, pawiany i pigmejki. Z ciekawością długo obserwowaliśmy zachowanie tych niesamowitych zwierząt. Niektóre chciały się nawet z nami zaprzyjaźnić. Wycieczkowicze mieli okazje obejrzeć z bliska przeróżne gatunki owadów, gadów i płazów z rozmaitych zakątków świata. Nie tylko dzieci były pod wrażeniem bliskiego spotkania z tak pięknymi zwierzętami, rodzice również.

Kolejnym przystankiem w naszej podróży była piękna i pachnąca słodkościami Manufaktura Cukierków, gdzie dzieci obejrzały od podstaw pokaz ręcznego wyrabiania słodyczy. Podczas oglądania wyrobu smakołyków zobaczyliśmy jak powstają różne wzory cukierków i lizaków. W nagrodę za wzorowe zachowanie oraz poprawne odpowiedzi każde dziecko dostało lizaki oraz woreczek z cukierkami.

Kolejnym punktem zwiedzania był taras widokowy znajdujący się na najwyższym budynku Polski, a dokładniej na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Warto było czekać w długiej kolejce, aby móc zobaczyć niepowtarzalną panoramę Warszawy.

Kolejnym miejscem, które dostarczyło mocy wrażeń i niezapomnianych atrakcji było Kino 6D. Każdy kto wyszedł po skończonym seansie miał ochotę na powtórkę. Rodzice którzy również byli pod wrażeniem efektów także chcieli powtórzyć wizytę w kinie mowiąc, że "znów poczuli się jak dzieci".

W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w McDonaldzie, gdzie każdy z uczestników otrzymał zestaw Happy Meal z zabawką.

Na koniec dnia dzieci zaprezentowały rodzicom piosenkę "niespodziankę" przygotowaną z okazji zbliżającego się dnia mamy i taty. Każdy rodzic otrzymał słodki upominek, a także życzenia i przytulaska od swojej pociechy.

Czas wycieczki upłynął w mgnieniu oka. Pomimo deszczowej pogody wszyscy bawili się fantastycznie i mieli znakomite humory. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że niedługo powtarzamy naszą wyprawę w takim samym składzie!

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 V 16 - Rodzinna wycieczka klasy II c do stolicy /Fot. P. Reinke 2019 V 16 - Rodzinna wycieczka klasy II c do stolicy /Fot. P. Reinke 2019 V 16 - Rodzinna wycieczka klasy II c do stolicy /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.