Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w finale I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojezycznych
24.05.2019 r., godz. 15.42

2019 V 20 - Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w finale I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojezycznych /Fot. dostarczyła M. Pawelec-KacprzakPaulina Wardzińska, Adrian Lachowicz oraz Alan Kowalski zajęli trzecie miejsce w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

20 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W dwuetapowych zmaganiach uczestniczyło 15 uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu, którzy uczą się w szkole języka niemieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Zambrowskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Łomża. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy, a komisja miała niełatwą, lecz także przyjemną pracę. Rywalizacja była tak zacięta, że w części ustnej, gdzie uczniowie na sukces pracowali drużynowo, musiała zostać przeprowadzona dogrywka.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, pobudzanie zainteresowań uczniów historią, tradycjami i kulturą tych krajów oraz kształtowanie otwartości postaw na inne kultury. Wysoki poziom wiedzy uczestników pozwala mieć nadzieję na równe zainteresowanie kolejnymi edycjami konkursu, co przyczyni się do propagowanie nauki języków obcych, a w szczególności języka niemieckiego, w naszym regionie.

Dzięki hojności sponsorów: Firmy Dobroplast, Firmy Balik Budownictwo, , PSNJN Oddział Łomża, Wydawnictwa Nowa Era, Instytutu Austriackiego w Warszawie, Ambasady Szwajcarii oraz Ambasady Niemiec wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego w Szkołach Podstawowych nr 4 i 5 w Zambrowie – pani Krystyna Pęska i pani Małgorzata Pawelec-Kacprzak.

Tekst i foto MPK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 V 20 - Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w finale I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojezycznych /Fot. dostarczyła M. Pawelec-Kacprzak 2019 V 20 - Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w finale I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojezycznych /Fot. dostarczyła M. Pawelec-Kacprzak 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.