Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Sprawozdanie z uroczystości szkolnej Pasowania na czytelnika
03.06.2019 r., godz. 08.15

2019 V 28 -  uroczyste pasowanie na czytelnika klas II /Fot. J. JasińskaJak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika klas II, przygotowane przez panie: Iwonę Brzozowską, Jolantę Jasińską i Katarzynę Powichrowską.

Oficjalne przyjęcie ośmiolatków w poczet czytelników biblioteki, na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych zambrowskiej SP 3. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki oraz rozwijania umiejętności i zainteresowań czytelniczych. Zanim jednak dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, przeniosły się do zaczarowanego świata bajek za sprawą przedstawienia „Czerwony Kapturek”, przygotowanego przez koleżanki i kolegów z kółka czytelniczego. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że „książki będą kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całkowitą powagą”. Drugoklasiści otrzymali w prezencie kolorowe zakładki do książek, które będą im przypominały o tym wydarzeniu.

Następnie panie bibliotekarki ogłosiły wyniki szkolnego konkursu „Mistrz pięknego czytania”, w którym o ten zaszczytny tytuł rywalizowali uczniowie klas I, II i III. Wśród laureatów znaleźli się:
:: w kategorii klas I: Kinga Stańczuk (kl. I a), Cezary Rytel (kl. I b)
:: w kategorii klas II: Maja Falkowska (kl. II a), Oliwia Śledziewska (kl. II b), Maciej Rusiecki (kl. II b)
:: w kategorii klas III: Zuzanna Rakowska (kl. III a)

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim nagrodzonym w konkursie dzieciom serdecznie gratulujemy, a nowym czytelnikom życzymy, aby książki odkryły przed nimi wiele niezwykłych tajemnic.

Tekst i foto JJ, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 V 28 -  uroczyste pasowanie na czytelnika klas II /Fot. J. Jasińska 2019 V 28 -  uroczyste pasowanie na czytelnika klas II /Fot. J. Jasińska 2019 V 28 -  uroczyste pasowanie na czytelnika klas II /Fot. J. Jasińska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.