Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir
25.10.2019 r., godz. 13.45

2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. ZawistowskiW miniony czwartek, korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klas VIA, B i C wraz z wychowawcami: p. Bożeną Wiśniewską, p. K. Kuleszą i p. G. Zawistowskim oraz p. B. Karwowską wybrali się na jednodniową wycieczkę autokarową.

Pierwszym punktem programu był Kampinowski Park Narodowy, gdzie zlokalizowany jest Cmentarz-Mauzoleum Palmiry. Jest to miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939-1943. Wśród osób zamordowanych w tym miejscu jest patron naszej szkoły - wybitny sportowiec, olimpijczyk Janusz Kusociński. Odwiedzanie cmentarza w Palmirach jest wieloletnią tradycją naszej szkoły. Dbamy w ten sposób o wychowanie w duchu tradycji i obrzędowości szkoły oraz budowanie świadomości i przynależności narodowej.

W czasie pobytu w Palmirach dzieci poznały tragiczną historię tego miejsca. Mogły zobaczyć groby tysięcy zamordowanych Polaków, w tym grób patrona SP3 w Zambrowie Janusza Kusocińskiego. Uczniowie zapalili symboliczny znicz na grobie swojego patrona i uczcili minutą ciszy Jego pamięć. Duże wrażenie na uczniach wywarła wizyta w nowoczesnym muzeum poświęconym historii Palmir. Multimedialne projekcje, autentyczne rekwizyty z epoki i wyjątkowy nastrój lasu Kampinowskiego, wprowadziły wszystkich w zadumę.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie przechodząc "Trasą zamkową" z przewodnikami, mieli okazję zobaczyć pomieszczenia, w których urzędował i mieszkał sam król. Piękna pogoda pozwoliła również na spacer ulicami Starego Miasta, zwiedzenie Rynku, obejście Barbakanu. Po drodze wszyscy zatrzymali się pod pomnikiem Małego Powstańca oraz Kolumną Zygmunta.

Kulminacyjnym punktem wycieczki były seanse w Kinie 6D, czyli projekcje filmowe w technice 3D połączone z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak, np.: ruchome fotele, woda, wiatr, czy bańki mydlane. Dodatkowy czas wolny uczniowie spędzili razem z wychowawcami grając w air hokey`a.

Wspólny wyjazd klas szóstych dostarczył wszystkim wiele pozytywnych wrażeń, które uczniowie zapamiętają na pewno na długo. Kolejna wycieczka klas szóstych, tym razem trzydniowa, jeszcze w tym roku szkolnym!

Tekst i foto KK, BW i GZ, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 
2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 
2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 2019 X 24 - Wycieczka klas szóstych do Warszawy i Palmir /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.