Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Uczniowie IIIA złożyli wizytę zambrowskiej policji
25.10.2019 r., godz. 13.40

2019 X 23 - Uczniowie IIIA z wizytą w zambrowskiej policjiW ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego klasa III a odwiedziła Komisariat Policji w Zambrowie. Młodzi uczniowie mieli okazję poznać specyfikę tego niezwykle trudnego zawodu, który wymaga odwagi i poświęcenia.

Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prezentacja munduru policjanta wraz z jego pełnym wyposażeniem. Uczniowie zambrowskiej SP3 mogli na własne oczy zobaczyć prawdziwą broń oraz inne przedmioty charakterystyczne dla przedstawicieli tego zawodu, takie jak kajdanki, pałki czy krótkofalówki.

Po prezentacji umundurowania z dziećmi spotkał się Naczelnik Wydziału Prewencji – Komendant Przemysław Chojnicki, który przez długi czas udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez niecodziennych gości pytania. Następnie uczniowie pod opieką p. Bartosza Gerguszewicza z Zespołu ds. profilaktyki społecznej i nieletnich udali się na plac przed komendą. Tam mieli możliwość obejrzeć z bliska policyjny radiowóz, zapoznać się z jego wnętrzem i posłuchać sygnałów dźwiękowych. Wielkie emocje wzbudziły wśród uczniów klasy III a policyjne motocykle, którymi poruszają się zambrowscy funkcjonariusze. Dzieci chętnie wsiadały na maszyny i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością wielu z nich zapragnęło, aby w przyszłości zostać policjantem lub policjantką.

Ten pełen pozytywnych emocji dzień na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów. Uczniowie wraz z wychowawczynią – p. Izabelą Rytelewską serdecznie dziękują funkcjonariuszom z Komendy Policji w Zambrowie za życzliwe przyjęcie i poświęcony im czas.

Tekst i foto IR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 X 23 - Uczniowie IIIA z wizytą w zambrowskiej policji 2019 X 23 - Uczniowie IIIA z wizytą w zambrowskiej policji /Fot. I. Rytelewska 2019 X 23 - Uczniowie IIIA z wizytą w zambrowskiej policji /Fot. I. Rytelewska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.