Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Witajcie w naszej bajce…, czyli przedszkolaki z wizytą w SP3
25.10.2019 r., godz. 13.45

2019 X 25 - przedszkolaki z wizytą w SP3 /Fot. J. Jasińska25 października naszą szkołę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie. Była to grupa sześciolatków wraz z wychowawczynią p. Jolantą Burak i p. Barbarą Nowacką. Celem wizyty była kontynuacja systematycznej współpracy SP3 z placówką przedszkolną, przygotowanie sześciolatków do roli ucznia oraz pokazanie różnych sposobów zdobywania wiedzy i umiejętności w warunkach szkolnych.

W przyjęcie gości zaangażowały się panie bibliotekarki oraz grupa uczniów z klas III i IV. Starsi koledzy chętnie zaopiekowali się młodszymi podopiecznymi. Po krótkim spacerze szkolnymi korytarzami i oficjalnym powitaniu przez panią dyrektor Elżbietę Michałowską dzieci dotarły do czytelni, gdzie czekało na nich wiele atrakcji związanych z obchodami października jako miesiąca bibliotek szkolnych.

Największe emocje wśród gości wzbudził teatrzyk kukiełkowy „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Najmłodsza publiczność z uwagą obejrzała przygotowane specjalnie dla niej przedstawienie. Kolorowe kukiełki zaciekawiły sześciolatków, a gra aktorów i scenografia stworzyły wyjątkowy bajeczny klimat. Po skończonym przedstawieniu dzieci odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość książkowych bohaterów. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było uczestnictwo w zajęciach plastyczno – technicznych przygotowanych przez panie bibliotekarki. Mali goście mieli okazję samodzielnie wykonać kukiełki przedstawiające bohaterów bajki „Czerwony Kapturek”, które z pewnością posłużą im do ciekawych zabaw w domu i zachęcą do sięgania po książkę w przyszłości.

Dzięki tej wizycie dzieci przekonały się, że w szkole jest bezpiecznie, miło i ciekawie. Cieszymy się z odwiedzin przedszkolaków i mamy nadzieję, że we wrześniu powrócą do nas jako pierwszoklasiści.

Tekst i foto JJ, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 X 25 - przedszkolaki z wizytą w SP3 /Fot. J. Jasińska 2019 X 25 - przedszkolaki z wizytą w SP3 /Fot. J. Jasińska 2019 X 25 - przedszkolaki z wizytą w SP3 /Fot. J. Jasińska 
2019 X 25 - przedszkolaki z wizytą w SP3 /Fot. J. Jasińska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.