Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Brzechwa - śpiewany
15.05.2006 r., godz. 14.40

W miniony czwartek odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna przygotowana przez Olsztyńską Agencję Artystyczną MAT. Tym razem uczniowie klas I – III mieli okazję poznać i usłyszeć dziecięcą poezję śpiewaną. Znane utwory Jana Brzechwy: Na straganie, Leń, Samochwała, Kłamczuch i kilka innych w świetnym wykonaniu, porywały maluchów do wspólnego śpiewu i zabawy. Prowadzący elokwentnie podsumował występ i zachęcił dzieci do własnej twórczości, ale wcześniej muszą czytać wiersze pisane przez poetów, wkładać trochę wysiłku w naukę, no i oczywiście posiadać odrobinę talentu.

Podczas majowej audycji odbył się półfinał konkursu wiedzy o muzyce, w którym uczestniczyło sześcioro uczniów – zwycięzców co miesięcznych etapów. Wszyscy byli świetnie przygotowani, jednak w finale o zwycięstwo będą walczyły: Adriana Mętecka kl. III a, Weronika Grodzka kl. II c i Dominika Grabowska kl. III b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrego przygotowania, a za zwycięzców będziemy trzymać kciuki podczas czerwcowego finału.

oprac. M. Jasionowska; publ. G. Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.