Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Harcerze pamiętają…
22.10.2019 r., godz. 21.00

2019 X 17 - druhny i druhowie z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w rajdzie rowerowym w ramach programu MEN Szkoła pamięta /Fot. K. PowichrowskaWe czwartek, 17 października 2019 roku, druhny i druhowie z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej, działającej w naszej szkole, wzięli udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym w ramach programu MEN „Szkoła pamięta”. Celem ich wyprawy były okolice wsi Wądołki Borowe, gdzie znajduje się krzyż i obelisk, będący symbolicznym grobem bohatera drużyny - majora Stanisława Knapika.

W roku ważnego wydarzenia, jakim jest 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, harcerze pragnęli upamiętnić czyn majora, dowódcy II batalionu 71. Pułku Piechoty oraz 38 oficerów, podoficerów i żołnierzy Wojska Polskiego. 11 września 1939 roku polegli oni śmiercią waleczną, w obronie ojczyzny.

Uczniowie uporządkowali teren wokół Miejsca Pamięci, zapalili znicze i zaciągnęli uroczystą wartę.

Poprzez oddanie hołdu żołnierzom poległym w walkach o Zambrów, młodzież pielęgnuje pamięć o autorach naszej wolności. Wyraża szacunek dla życia i dokonań lokalnych bohaterów. Tak wyjątkową zbiórkę harcerską uczestnicy zapamiętają na długo, ponieważ rzadko mają okazję rozmawiać o ludziach, którzy zasłużyli się dla dobra najbliższej okolicy.

Tekst i foto KP, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 X 17 - druhny i druhowie z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w rajdzie rowerowym w ramach programu MEN Szkoła pamięta /Fot. K. Powichrowska 2019 X 17 - druhny i druhowie z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w rajdzie rowerowym w ramach programu MEN Szkoła pamięta /Fot. K. Powichrowska 2019 X 17 - druhny i druhowie z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w rajdzie rowerowym w ramach programu MEN Szkoła pamięta /Fot. K. Powichrowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.