Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
BohaterOn w naszej szkole
06.11.2019 r., godz. 08.30

2019 X 25 - 29 - BohaterOn w naszej szkole /Fot. P. ReinkeKlasa III c wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterOn to także doskonała okazja do promowania historii Polski XX wieku.

Trzecioklasiści po raz kolejny przekonali się, że historia naszej ojczyzny jest bardzo interesująca, a na jej kartach zapisało się wielu bohaterów, którym zawdzięczamy wolność. Podczas zajęć poświęconym Powstaniu Warszawskim uczniowie wspólnie definiowali różne pojęcia związane z tym wydarzeniem, rozwiązywali krzyżówki oraz quizy. Wychowankowie przeczytali również książkę „Dziadek i niedźwiadek”, która prezentuje autentyczną historię Wojtka – czworonożnego przyjaciela wędrującego z wojskiem polskim. Dowodem uznania dla bohaterów były pięknie wykonane przez uczniów laurki, które zawierały podziękowania i życzenia. Każda z wysłanych kartek trafi do Powstańca, uświadamiając tym samym, że jest prawdziwym bohaterem, gdyż narażał własne życie dla życia innych.

Inspirowanie młodych ludzi do poznawania historii Polski jest niezwykle ważne. To oni za kilkanaście lat będą opowiadać o wydarzeniach z przeszłości kolejnym pokoleniom.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogą wyrazić swój szacunek i wdzięczność seniorom.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 X 25 - 29 - BohaterOn w naszej szkole /Fot. P. Reinke 2019 X 25 - 29 - BohaterOn w naszej szkole /Fot. P. Reinke 2019 X 25 - 29 - BohaterOn w naszej szkole /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.