Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zdrowo i smacznie
11.11.2019 r., godz. 22.16

2019 XI 6 - Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie Ia /Fot. D. MocarskaW minionym tygodniu uczniowie kl. I a obchodzili Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem zorganizowanych zajęć było między innymi kształtowanie nawyków i zasad zdrowego żywienia oraz ograniczenie spożycia słodyczy. Wychowawczyni zorganizowała cały cykl programu „Zdrowo i smacznie”.

Uczniowie poznali piramidę żywienia. Dowiedzieli się o produktach bogatych w składniki pokarmowe, niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu. Uświadomili sobie, jaki wpływ na zdrowie ma zdrowe i niezdrowe jedzenie. Wychowawczyni omówiła szczegółowo witaminy, które są w różnych owocach i warzywach.

Na kolejnej lekcji dzieci w grupach robiły owocową sałatkę. Potem była wspólna degustacja. Kolejnym przedsięwzięciem było zaproszenie nauczyciela biologii p. K. Kuleszy, która wraz z uczniami kl. VII b, przedstawiła pierwszoklasistom talerz żywienia, podobny do piramidy żywienia. Zwróciła uwagę na to, co trzeba robić i jak żyć, żeby być zdrowym. Siódmoklasiści wskazywali na różne pokarmy w codziennej diecie. Podkreślili też, że dziennie należy dostarczyć organizmowi 60 różnych produktów. Nie zapomnieli też o wodzie, której picie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Wskazywali maluchom produkty, które zawierają zdrowe i niezdrowe tłuszcze. Pierwszoklasiści w podziękowaniu, za tak ciekawe zajęcia, przygotowali dla starszych kolegów i koleżanek zdrowe upominki.

Tekst i foto DM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2019 XI 6 - Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie Ia /Fot. D. Mocarska 2019 XI 6 - Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie Ia /Fot. D. Mocarska 2019 XI 6 - Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie Ia /Fot. D. Mocarska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.