
21 listopada w ponad 180 krajach na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To nietypowe święto jest idealną okazją do obdarowywania pozytywnymi emocjami oraz dobrymi uczynkami drugiego człowieka. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają także integracji społeczności szkolnej.
CzÅ‚onkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu dziaÅ‚ajÄ…cego w Trójce postanowili po raz kolejny uczcić to Å›wiÄ™to przekazujÄ…c tym samym moc pozytywnej energii wszystkim pracownikom oraz uczniom szkoÅ‚y. W czwartek od samego rana wolontariusze zadbali o przemiłą atmosferÄ™ rozwieszajÄ…c w licznych miejscach w szkole hasÅ‚a wywoÅ‚ujÄ…ce uÅ›miech na twarzy, np.: „MiÅ‚ego dnia”, „JesteÅ› super”, „MyÅ›l pozytywnie”, „LubiÄ™ CiÄ™”. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie przez kilka dni w szkole dziaÅ‚aÅ‚a Skrzynka Å»yczliwoÅ›ci, do której uczniowie mogli wrzucać kartki z miÅ‚ymi sÅ‚owami skierowane do konkretnych osób. Kolejnym sposobem na szerzenie miÅ‚ej atmosfery byÅ‚y karteczki życzliwoÅ›ci, które rozdawane przez wolontariuszy rozpromieniaÅ‚y twarze wszystkich odbiorców. Aby wyróżnić i podkreÅ›lić ważność tego dnia SKW przeprowadziÅ‚ również konkurs na najliczniej ubranÄ… klasÄ™ w kolorze żółtym, w którym zwyciÄ™zcy otrzymali sÅ‚odkÄ… nagrodÄ™. W klasach I-III DzieÅ„ Å»yczliwoÅ›ci wyróżniaÅ‚ siÄ™ także niecodziennym i bardzo miÅ‚ym powitaniem wychowawcy z uczniami. Na drzwiach każdej sali lekcyjnej zostaÅ‚y umieszczone trzy obrazki przedstawiajÄ…ce dÅ‚onie, serce i nutÄ™. Każdy uczeÅ„ mógÅ‚ zdecydować, w jaki sposób chce siÄ™ przywitać z nauczycielem. JeÅ›li dziecko wskazaÅ‚o na dÅ‚onie – przybijaÅ‚o sobie „piÄ…tkÄ™” z dorosÅ‚ym. JeÅ›li uczeÅ„ wskazaÅ‚ serce, powitaniem byÅ‚o przytulenie siÄ™ do nauczyciela, a jeÅ›li maluch wybraÅ‚ nutkÄ™ to wykonywaÅ‚ wraz z wychowawcÄ… krótki taniec. Ten sposób witania wywoÅ‚aÅ‚ wÅ›ród dzieci i dorosÅ‚ych najwiÄ™cej uÅ›miechu i radoÅ›ci. Dzieci byÅ‚y zachwycone takÄ… niespodziankÄ… i najczęściej wybieraÅ‚y serduszko.
Tego dnia każdy miał okazję do wzniesienia swojej uprzejmości na wyższy poziom. Należy pamiętać o tym, że codziennie, w różnych sytuacjach powinniśmy być dla siebie uprzejmi i pomocni. Czasami jeden odwzajemniony uśmiech potrafi rozpromienić zwykły, szary dzień. Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta ale i na co dzień, przecież to nic nie kosztuje a potrafi zdziałać cuda.