
26 listopada dzieci ze Ĺwietlicy goĹciĹy ks. Ĺukasza Brzostowskiego, ktĂłry przeprowadziĹ niecodzienne zajÄcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
ZademonstrowaĹ w jaki sposĂłb naleĹźy podejĹÄ do poszkodowanego, jak oceniÄ jego przytomnoĹÄ, jak sprawdziÄ czy poszkodowany oddycha i w jakiej pozycji uĹoĹźyÄ poszkodowanego do czasu przyjazdu pogotowia.
PrzeprowadziĹ teĹź z dzieÄmi praktyczne Äwiczenia na fantomach, ktĂłre wzbudziĹy wiele emocji. Dzieci mogĹy samodzielnie wykazaÄ siÄ praktycznÄ
znajomoĹciÄ
udzielania pierwszej pomocy.
Pierwsza pomoc to czÄsto jedyna szansa by zapobiec tragedii. Dlatego waĹźne jest by oswajaÄ dzieci z ideÄ
pomagania juĹź od najmĹodszych lat.