Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Mistrz pięknego czytania
11.05.2020 r., godz. 12.39

W maju w SP3 odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania” dla uczniów klas I-VIII naszej szkoły. Jego celem było: promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz stwarzanie możliwości prezentacji własnych talentów.

Zadaniem uczestników było czytanie wybranych przez siebie i wcześniej przygotowanych fragmentów utworów niebędących lekturą szkolną oraz przesłanie drogą e-mailową nagrania z zarejestrowanym wystąpieniem do dnia 4 maja. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Ocenie podlegała płynność, poprawność czytania, tempo, dykcja i intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy byli bardzo skupieni i zaangażowani, świetnie poradzili sobie z prezentacją przygotowanych tekstów. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, która wyłoniła najlepiej czytające dzieci.

Laureaci:
:: klasy I-III: Nicole Zaremba (kl. Ia)
:: klasy IV-VI: Julia Kaczyńska (kl. IVa)
:: klasy VII-VIII: Weronika Mostowska (kl.VIIIa)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne uwagi oraz oceny z języka polskiego. W najbliższych dniach organizatorzy rywalizacji prześlą uczniom drogą e-mailową pamiątkowe dyplomy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe po powrocie do nauki w szkole.Dziękujemy wszystkim uczniom za emocje, przyjazną atmosferę, ale przede wszystkim piękne czytanie. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za ich zaangażowanie w ideę krzewienia czytelnictwa.

Tekst JJ, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.